Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lip 27, 2021 in Kulinaria |

Zdrowy detoks organizmu – dieta sokowa

Spożywanie niezdrowych rzeczy takich jak fastfoody, słodycze, czy słone przekąski w nadmiernej ilości może przyprawić o mdłości i bóle głowy. Jeśli masz za sobą etap spożywania ich i chcesz wykonać jakiś krok w stronę lepszego żywienia, zacznij od detoksu. Podejmowanie działań detoksykacyjnych ma na celu usunięcie z organizmu toksyn i poprawę samopoczucia. Dowiedz się, jak poprawnie przeprowadzić detoks dietą sokową.

Diety pudełkowe we Wrocławiu

Dieta sokowa jest jedną z możliwości, które proponuje się w ramach przeprowadzania detoksu. Jest oparta na samych naturalnych składnikach – bez spulchniaczy, wzmacniaczy smaków, czy konserwantów. Soki, które spożywamy, przebywając na diecie sokowej, są świeżo wyciskane. Składają się z owoców i warzyw w różnych proporcjach. W trakcie stosowania jej cały plan żywieniowy lub jego zdecydowana większość opiera się na sokach. Dzięki diecie płynnej lub półpłynnej można:

– oczyścić organizm,

– odciążyć układ trawienny,

– nawodnić ciało,

– poprawić swoje samopoczucie,

– polepszyć metabolizm,

– wspomóc odporność.

Na diecie sokowej nigdy nie powinno się przebywać dłużej niż tydzień. Po 2-3 dniach diety sokowej należy przejść na zdrową, zbilansowaną i zrównoważoną dietę.

Dieta sokowa – jak stosować?

Stosując dietę sokową, możesz uznać ją za część swojego jadłospisu lub całość. Jeśli detoks za pomocą soków jest stosowany w połączeniu ze stałą żywnością, nie spożywaj w tym czasie produktów mocno przetworzonych, zawierających nadmiar cukrów prostych, czy rzeczy smażonych na głębokim tłuszczu. Staraj się, aby Twoje pozostałe posiłki były zdrowe i odpowiednio zbilansowane.

Jeśli decydujesz się na stosowanie diety sokowej samodzielnie, pomiędzy sokami pij dużo wody – najlepiej niegazowanej i niesłodzonej. Nie stosuj diety dłużej niż przez zalecany okres, a w jej trakcie unikaj nadmiernej aktywności fizycznej. Najlepiej zdecydować się na nią w czasie urlopu lub wolnego weekendu. W tym czasie warto się zrelaksować i nieco odpocząć, by później przejść na zdrową dietę i zadbać o odpowiedni poziom aktywności fizycznej. Dzięki temu oczyścisz zarówno swoje ciało, jak i umysł. Poczujesz się lekko, a Twój nastrój ulegnie poprawie.

Dieta z dowozem we Wrocławiu

Jeśli zatem szukasz odpowiedniej diety z dowozem, świetnie trafiłeś, ponieważ Box Kitchen oferuje diety pudełkowe we Wrocławiu! Wśród propozycji Box Kitchen znajdziesz zarówno diety sokowe o kaloryczności na poziomie 1000 kcal na dobę, jak i diety, które możesz stosować po zakończeniu detoksu sokowego. Znajdziesz tam między innymi dietę FitBox, Paleo, Sport czy Vege. Wystarczająco duże zróżnicowanie i posiłki układane przez dietetyków sprawiają, że każdy znajdzie coś odpowiednio dostosowanego do swoich potrzeb i preferencji żywieniowych. Dieta z dowozem we Wrocławiu jest dostarczana pod same drzwi, czyli jest świetną opcją, która pozwala ograniczyć czas spędzany w kuchni do minimum. Teraz czas, który poświęciłbyś komponowaniu i przygotowywaniu posiłków, możesz poświęcić na coś innego!