Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 1, 2023 in Kulinaria |

Kreatywne pomysły na dekorację tortu na urodziny dziecka

Urodziny naszych dzieci, szczególnie te pierwsze, to także nasze święto. Chcemy celebrować te wyjątkowe momenty i dlatego staramy się, aby wszystko było perfekcyjnie przygotowane. Im nasze dziecko jest starsze, tym bardziej wyraziste są jego preferencje i zainteresowania, co warto wziąć pod uwagę przy organizacji tematycznego przyjęcia urodzinowego. Kluczowym elementem takiego przyjęcia jest oczywiście tort i do jego wyboru warto podejść ze szczególną uwagą i dokładnością.

Jak pięknie udekorować tort dla dziecka?

Tort na urodziny dziecka to sposób na stworzenie wyjątkowej i zapadającej w pamięć oprawy dnia urodzin. Zamiast tradycyjnego tortu udekorowanego owocami i bitą śmietaną, zaskocz dziecko niebanalną dekoracją odpowiadającą jego zainteresowaniom. Czy Twoja pociecha interesuje się kosmosem? Na torcie może się wtedy znaleźć rakieta. A może uwielbia bajki Disneya? W takim razie na torcie mogą pojawić się: Aladyn, Dumbo i Ariel. Te słodkie ozdoby można umieścić w formie nadruku na torcie lub sam tort może stać się taką ozdobą. Sprawdź nasze najciekawsze realizacje tortów urodzinowych!

Jak udekorować tort dla dziewczynki, a jak dla chłopca?

Dziewczynki uwielbiają delikatne torty udekorowane kremem i figurkami w gamie pastelowych kolorów. Oto kilka najbardziej popularnych pomysłów.

Jednorożec

Dziewczynki uwielbiają jednorożce, które są piękne i pełne gracji. Idealnie nadają się jako dekoracja tortu urodzinowego. Można wyeksponować mieniący się złotem róg oraz gęstą, końską grzywę z misternych kwiatków lub tęczowych splotów.

“Tort dla księżniczki”

Każda mała dziewczynka marzy o byciu księżniczką i życiu w pięknym pałacu. Dla takiej pociechy idealnym tortem urodzinowym będzie nawiązujący dekoracją do pałacu albo księżniczki z koroną i balową suknią.

Tort dla miłośniczek różu i lukru

Róże, pastele, tęcze i wszystko, co słodkie to idealna definicja tortu dla małej damy. Wszelkie chwyty są dozwolone, aby wyrazić słodką rozpustę. Tęcza, motyle, nurkujące syreny lub lody, pączki i cukierki – to wszystko jest mile widziane!

A co może znaleźć się na torciku dla chłopca? Opcji jest naprawdę wiele, a przechodząc tutaj możesz znaleźć ogrom inspirujących pomysłów!

Pojazdy

Koparki, samochody, pociągi lub rakiety – to zabawki, które chłopcy po prostu uwielbiają. Mogą również być wykorzystane jako dekoracja na tortach urodzinowych.

Lego

Prawdopodobnie nie ma chłopca, który nie znałby klocków Lego. To ponadczasowa zabawka znana już od kilku pokoleń. Tak samo jak z małych klocków można tworzyć skomplikowane budowle, tak można też wyczarować tort dla syna nawiązujący do Lego.

Superbohaterowie

Każdy chłopiec ma swojego ulubionego superbohatera. Może to być Spiderman lub Batman. Najważniejsze, by posiadał supermoc i walczył ze złem tego świata. Widok swojego idola na urodzinowym torcie na pewno wywoła uśmiech na twarzy i iskierki w oczach małego solenizanta.