Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 4, 2017 in Nie tylko kuchnia |

Przyczyny nieregularnego zarostu

Nieregularny porost włosów na twarzy, staje się coraz częściej dużym problemem i kompleksem dla mężczyzn. Rośnięcie zarostu jest uwarunkowane pod względem genetycznym i nie zawsze mamy wpływ na to jak będzie on do końca wyglądał, jednak możemy zadbać o niego tak, aby jak najbardziej spełniał nasze oczekiwania i przybliżał nas do wyznaczonego kanonu męskiego piękna.

Jeżeli mężczyzna osiągnąć konkretne wiek, a nadal posiada nieregularny zarost powinien udać się do lekarza w celu przebadania podłoża medycznego organizmu. Jeżeli podstawowa wizyta nic nie wykazała należy udać się ewentualnie do endokrynologa w celu wykonania badań hormonalnych, a także do androloga aby zbadać stan jąder i tarczycę. Dzięki temu w jednoznaczny sposób będzie można wykluczyć lub potwierdzić przyczyny natury medycznej. Jeżeli zostały one wykluczone najprawdopodobniej problemem jest uwarunkowanie genetyczne i warto wtedy zwrócić uwagę na zarost naszych najbliższych, czyli na przykład ojca i dziadka.

Na własną rękę walkę z nieregularnym zarostem można podjąć dzięki używaniu w codziennej diecie większej ilości białek, a także witamin z grupy A, B,C, E, kwasów tłuszczowych omega-3. Nie należy rezygnować z codziennej pielęgnacji, ponieważ czesanie zarostu odpowiednią szczotką i nacieranie specjalnymi olejkami, zapobiega wypadaniu włosów oraz poprawia ich wygląd.