Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 4, 2021 in Kulinaria |

Jakie właściwości posiada herbata rooibos?

Ciężko byłoby znaleźć osobę, która przynajmniej raz w życiu nie piła herbaty lub innego rodzaju naparu. Jednym z tych bardziej popularnych jest napar z czerwonokrzewu afrykańskiego, zwanego również mianem rooibos. Warto byłoby popijać go regularnie, gdyż charakteryzuje się on wspaniałymi walorami smakowymi, oraz właściwościami prozdrowotnymi. Które z nich zasługują na szczególną uwagę?

Rooibos pomoże Ci schudnąć

Z dobroczynnych właściwości rooibos powinny czerpać przede wszystkim osoby, które chcą zgubić parę nadprogramowych kilogramów. Okazuje się bowiem, że napar z czerwonokrzewu afrykańskiego doskonale przyśpiesza metabolizm. Dzięki sprawnej przemianie materii, będziemy mogli cieszyć się szczuplejszą sylwetką. Ponadto, napar z tego dobroczynnego krzewu wspomaga procesy trawienne. Szybsze trawienie również jest niezwykle ważne w kontekście walki z nadwagą i otyłością. Dzięki systematycznemu popijaniu naparów na bazie rooibos możliwe jest również zredukowanie stresu. Jak zaś powszechnie wiadomo, nadmiar stresu bywa przyczyną objadania się. Zajadanie emocji prowadzi zaś do otyłości oraz nadwagi. Jest to więc błędne koło, w którego przerwaniu pomóc może właśnie czerwonokrzew afrykański. Należy jednak pamiętać, że diety odchudzającej nie można opierać tylko i wyłącznie na rooibos. Napar z tego krzewu ma być jedynie częścią walki o szczupłą i zdrową sylwetkę.

Z jakich jeszcze powodów warto pić rooibos?

Czerwonokrzew afrykański nie posiada jedynie właściwości odchudzających i przyśpieszających metabolizm. Warto zaznaczyć, że napar z rooibos wspomaga także proces gojenia się błony śluzowej żołądka. Na uwagę zasługują także flawonoidy zawarte w rooibos. To właśnie dzięki nim możliwe jest antynowotworowe działanie naparu. Ponadto, w naparze z czerwonokrzewu afrykańskiego znajdują się spore ilości witaminy C, która jest nieodzowna dla prawidłowego funkcjonowania naszego układu odpornościowego. Na tym jednak nie koniec zalet tej wyjątkowej herbatki. Dzięki niej możliwe jest również zmniejszenie poziomu tak zwanego złego cholesterolu. To niezwykle ważna informacja dla osób, które mają problem z lipidami. Warto zaznaczyć, że rooibos może być stosowany nie tylko wewnętrznie, ale również i zewnętrznie. Napar idealnie nadaje się do przemywania skóry, zwłaszcza tej dotkniętej problemem trądziku oraz atopii. Należy mieć na uwadze to, aby zaopatrzyć się w rooibos jak najwyższej jakości. Warto więc udać się do zielarni lub herbaciarni i tam zaopatrzyć się w dobry jakościowo susz.