Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on cze 21, 2018 in Kulinaria |

Czym zastąpić cukier

Rezygnacja z cukru nie jest prostą sprawą, zwłaszcza, jeśli do tej pory jedliśmy go pod różnymi postaciami. Zdrowe zamienniki cukru pozwolą na łagodne przejście do etapu, w którym cukier już nie będzie nas kusił. Czym zastąpić cukier?

Wśród najpopularniejszych zamienników znajduje się miód. Produkt ten powinien być pochodzenia naturalnego. Kiedy nie wiemy, co zamiast słodyczy podawać dzieciom, miód stanowi najlepszą alternatywę.
Innym znanym zamiennikiem będzie stewia lub ksylitol. Takie składniki możemy dodawać do ciast, placków lub innych deserów.

Kiedy myślimy czym zastąpić cukier, możemy też wypróbować syrop z klonowy. Wyśmienicie pasuje do naleśników i ma szerokie zastosowanie w Ameryce i Kanadzie. Syrop klonowy komponuje się z amerykańskimi pancakes.
Co zamiast słodyczy wolno bezkarnie podjadać i do tego nie tyć? W tym wypadku dobre będą tłuste orzechy. Owoce w umiarkowanych ilościach także są doskonałym pomysłem.
Kiedy nie wiemy czym zastąpić cukier, warto poradzić się doświadczonego dietetyka. Specjalista wskaże nam nie tylko zdrowe zamienniki, ale ustali też indywidualny plan żywienia.
Cukier łatwo uzależnia, dlatego musimy zastanowić się co zamiast słodyczy podsuwać maluchom. Zdrowe nawyki żywieniowe od najmłodszych lat zaowocują dobrą formą w przyszłości