Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sty 8, 2020 in Nie tylko kuchnia |

Muzykanci na weselu

Aspekt oprawy muzycznej wesela to bolączka wielu młodych par. Gusta muzyczne są różne w zależności od pokolenia. Uroczystości weselne są okazją do wspólnego biesiadowania zarówno młodszych, jak i starszych członków rodziny. Sprostanie oczekiwaniom obu grup bywa trudne, tylko profesjonalne zaplecze muzyczne zagwarantuje gościom świetną rozrywkę, a młodym poczucie pewności i bezpieczeństwa.

Idealny zespół

Decydując się na zespół weselny należy ustalić, czy posiada własny sprzęt nagłaśniający. Warto zapoznać się z repertuarem i składem zespołu. Istotnym jest ustalenie czasu pracy muzyków oraz proponowanych przerw. Przed podjęciem decyzji i podpisaniem umowy rekomendowanym jest posłuchanie zespołu na żywo. Należy ustalić, czy muzycy mają w ofercie biesiadowanie wśród gości, czy prowadzą oczepiny i jakie zabawy integracyjne proponują dla gości. Często rejon pochodzenia zespołu ma wpływ na kształt wykonywanego repertuaru. Zespół weselny z Gdańska poza muzyką popularną może specjalizować się w przyśpiewkach morskich i żeglarskich, co stanowi niebywałą atrakcję dla zgromadzonych gości.

Opcje dodatkowe

Zakres usług dodatkowych proponowanych przez zespoły muzyczne jest szeroki. Istnieje możliwość zapewnienia oprawy nie tylko na sali weselnej, lecz także w kościele. Ciekawą opcją jest uczestnictwo muzyków w błogosławieństwie i powitaniu przyszłego pana młodego w domu narzeczonej. Warto zainteresować się możliwością wynajmu dodatkowego sprzętu oświetlającego, bądź wytwornicy dymu. Zastosowanie nowinek technologicznych nada miejscu klimat i będzie znakomitym tłem do pięknych ślubnych fotografii.