Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 28, 2021 in Nie tylko kuchnia |

Wpływ wody na zdrowie człowieka

Żywą wodą nazywana jest woda o zasadowym pH. Wszyscy wiedzą o tym, że ludzkie ciało w 70 proc. składa się z wody, a to jaką wodę spożywa się każdego dnia ma fundamentalne znaczenie dla ogólnego samopoczucia i stanu zdrowia. Żywa woda może pochodzić z naturalnych zbiorników, ale może być także poddana elektrolizie. W trakcie tego procesu chemicznie zmienia się strukturę.

Zalety żywej wody

Woda alkaiczna, bo tak inaczej nazywa się żywą wodę, ma istotny wpływ na zdrowie człowieka. Co ważne, może ją pić każdy, ponieważ świetnie nawadnia organizm. Największe zalety żywej wody to:

  • odkwaszenie organizmu,

  • korzystny wpływ na skórę,

  • poprawa pracy układu krążenia,

  • przeciwdziała zaparciom,

  • pomaga w odchudzaniu,

  • pomaga leczyć dnę moczanową,

  • naturalny przeciwutleniacz,

  • przywraca równowagę kwasowo – zasadową

Jak powstaje żywa woda?

Wiele osób zastanawia się czy jonizowaną wodę można zrobić samemu w domowych warunkach. Oczywiście można, ale do tego celu potrzebny jest jonizator, do którego wlewa się czystą wodę, a urządzenie poddaje ją procesowi elektrolizy. Każdy, kto poważnie myśli o zdrowym odżywianiu i zależy mu na odpowiednim nawadnianiu organizmu powinien zaopatrzyć się w jonizator i wytwarzać żywą wodę w domowych warunkach. Picie takiej wody korzystnie wpływa na cały organizm, oczyszczając go z toksyn i zbędnych produktów przemiany materii, a także przywraca równowagę kwasowo-zasadową. Oprócz tego wodę żywą można używać do przygotowywania potraw i napojów, a także do mycia warzyw i owoców. Warto wiedzieć, że pH tkanek i krwi zdrowego człowieka ma odczyn lekko zasadowy, który z wiekiem może zmieniać się do poziomu neutralnego, a nawet lekko kwaśnego.

Skuteczny detoks organizmu

Nie każdy ma świadomość tego, że zakwaszenie organizmu ma negatywny wpływ na skuteczność terapii farmakologicznych. Z tego powodu wielu specjalistów zaleca przywrócenie równowagi kwasowo-zasadowej. W tym celu najlepszym rozwiązaniem jest spożywanie żywej wody, zawierającej odpowiednie pH, tlen, przeciwutleniacze i elektrolity.

Picie wody to jedno, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby żywą wodę stosować znacznie szerzej, np. do prania czy zmywania. Żywa woda ma zwiększoną zdolność rozpuszczającą, co przekłada się na większą efektywność w pralniach i zmywarkach. Co równie ciekawe, woda jonizowana działa na ciało jak naturalny kosmetyk dlatego bez obaw można używać jej do mycia się. Zwłaszcza osoby z atopowym zapaleniem skóry odczują znaczą poprawę po kąpielach w takiej wodzie.