Pages Menu

Categories Menu

Posted by on sty 21, 2018 in Kulinaria |

Aromatyczna sałatka ze szpinakiem i suszonymi pomidorami

Aromatyczna sałatka ze szpinakiem i suszonymi pomidorami

Wiele nowoczesnych pań domu przygotowując imprezę rodziną podaje do stołu wykwintne sałatki. Doskonałym pomysłem, który z pewnością zachwyci wszystkich gości jest sałatka ze szpinakiem i suszonymi pomidorami.

sałatka ze szpinakiem i suszonymi pomidorami

Ta wyszukana sałatka nie jest trudna w wykonaniu, a potrafi zachwycić swym wyjątkowym smakiem i aromatem wielu gości. Do jej przyrządzenia potrzebujemy 200 gram surowego szpinaku, kilka suszonych pomidorów, 50 gram sera feta oraz trzy łyżki ziaren słonecznika. Z kolei aby przygotować dressing dodający sałatce niepowtarzalnego smaku potrzebujemy: łyżkę musztardy, łyżkę miodu, trzy łyżki oliwy z oliwek oraz łyżkę soku z cytryny.

 

Przyrządzenie sałatki rozpoczynamy od umycia szpinaku, a następnie kroimy dwa suszone pomidory na małe kawałeczki i układamy je na szpinaku. Później kroimy ser feta w drobną kostkę i układamy go na reszcie składników. Kolejnym krokiem jest przyrządzenie aromatycznego sosu. W tym celu mieszamy wszystkie jego składniki i polewamy nim sałatkę Na koniec prażymy łuskane ziarna słonecznika na suchej patelni i posypujemy nimi sałatkę. Ta niezwykle pyszna sałatka szpinak suszone pomidory jest idealnym pomysłem, który potrafi zachwycić wszystkich gości domowej imprezy.